Ülkemizin kendine has proje anlayışı

Selamlar. 4 ay önce BadUINO adında bir proje ortaya koymuştum. USB RubberDucky alternatifi, daha ucuz ve yerel şartlara uyumlu olması açısından ileri sürmüştüm. İlk önce bir hevesle yazılar yazıyorum, payloadlar geliştiriyor ve projenin sağlam prototiplerini geliştirmekle uğraşıyordum. Projenin seri üretime geçmesini isteyenler oldu, nasıl ediniriz soruları gelmeye başlayınca bir fon ihtiyacı ortaya çıktı. Üretim para gerektirir, öğrencilerde sık rastlanmayan bu arkadaşı edinmek için çeşitli yollar düşündüm ve düşündüklerimi sırayla uygulamaya karar verdim. Sohbetlerde, muhabbetlerde konusu açıldı konuşuldu, sosyal medyada postlar geçildi, manevi destek vardı lakin üretimde hala para konuşuyordu. Fon sitelerine koy dediler, aklıma yattı ve “gavur” diye adlandırdığımız kişilerin ülkelerinde bu fon işiyle harika işler çıkıyor ve girişimler can buluyordu. Vakit kaybetmeden her şeyi hazırlayıp proje ile FonGogo ve Arıkovanına başvurdum. Veeeeee beklenen sonuç. Reddedildi.

Arıkovanı fonlamada sıkıntı çekiyor dedi, fongogo proje eksik dedi. Kısaca bahanelerle reddedildi ki bu dediklerim 2016 Eylül-Ekim arasında olan olaylar. Neyse ileride başka kapılar açılır diyerek yenilikler geliştirmeye eklemeye devam ettim ancak bugün o kapıların açılmayacağını anladım. 4 Ay önce başlayan projemin 2 ay önce benzerini bir “!gavur!” yaptı ve benzer videolar çekerek ilerletti.

Bugün ise indiegogo’ya eklenerek 500 poundluk hedefinin %88’ini toplamayı başardı. Kendisi dilimizi bilmiyordu ama benim yapmak istediğimi başarmış bundan dolayı tebrik ederim.

screenshot_6

Buradan proje hayali olan arkadaşları olanlara tavsiyem :

“Eğer büyükşehirde yaşamıyorsanız, bütçe sağlayabilecek tanıdıklarınız yoksa Türkiyemizin her projeye imkan sağlayan ve bu işi hakkıyla yapan kitlesel fonlama siteleri ile hayallerinizi gerçekleyin!”

İyi Günler

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s